FAQ

Üldküsimused

 

Mis on Euroopa Noorte Kohtumine (EYM2011)?

EYM2011 on rahvusvaheline noorteüritus, kuhu kogunevad noored inimesed Euroopa Nõukogu riikidest ja esindajad mujalt

 

Mis on EYM2011 eesmärgid?

Kohtumisele kogunevad osalejad üle Euroopa ja ka mujalt, kes on pühendunud noorte juhitud jätkusuutlikule arengule, et võtta osa mitmekesisest programmist, mille eesmärgiks on kaasata noorte energia ja leidlikkus efektiivse jätkusuutliku arengu alase strateegia väljatöötamiseks.


Kohtumise eesmärkideks on:

-         Edendada ja julgustada noorte ja noorteorganisatsioonide osalemist jätkusuutlikkuse alases otsustusprotsessis.

-          Luua multidistsiplinaarne arusaam jätkusuutlikust arengust.

-          Edendada noorte seas jätkusuulikku ettevõtlust.

-          Läbi rahvusvahelise koostöö vahetada kogemusi ja perspektiive jätkusuutliku arengu kohta.

-          Läbi veebi ja video tehnoloogiate julgustada tehnoloogia rolli arengut jätkusuutlikkuse tagamisel.

-         Luua policy dokument "Euroopa Noored Jätkusuutlikku arengu nimel" koos rakenduskavaga levitamiseks otsustajate seas üle Euroopa.

 

Lisainformatsiooni vajadusel vaata Eesmärkide sektsiooni antud veebileheküljel.

 

Kus ja millal Kohtumine toimub?

Kohtumine toimub 19ndast juulist 24nda juulini 2011, Tallinnas, Euroopa Kultuuripealinnas. Põhitegevused toimuvad Meriton Grand Conference and SPA Hotellis. Majutust pakuvad Tallink Express Hotellis ja Meriton Grand Conference and SPA Hotellis. Detailid edastatakse valitud osalejatele.  

 

Kas on olemas osalustasu?

Euroopa noortele EI OLE OSALUSTASU. Mitte-euroopa riikidest pärit noortele on osalustasu 100EUR.

 

Miks on see Kohtumine oluline?

Mitmed ohud seoses fossiilkütustega, kliimamuutuste, toidupuuduse, vee vähesuse ja muuga, ohustavad praeguse noorte põlvkonna tuleviku heaolu. Tulevased põlvkonnad peavad suure tõenäosusega silmitsi seisma veel suuremate ohtudega. Seetõttu jätkusuutlik areng ja jätkusuutlike eluviiside omaksvõtmine peaks olema iga noore peas. Selle kohtumise kaudu soovime panna noored jätkusuutliku arengu agenda südamesse. Selleks tuleb edendada noorte arusaama mõistest jätkusuutlik areng ja motiveerida neid osalema jätkusuutliku arengu edasiviimisel – tõsta teadlikkust, samal ajal julgustades valitsusi ja rahvusvahelisi agentuure nägema noori kui väärtust nende püüdlustes.

 

Kes saavad osaleda ka kuidas?

Avalduse esitajad vanuses 15 kuni 35. Enamus osalejaid on motiveeritud noored inimesed Euroopa regioonist. Kohtumisele saabuvad ka VIPs, erikülalised ja eksperdid sessioonide ja diskussioonide juhtimiseks.

 

Avalduste esitamine on avatud – viimane tähtaeg osalejatele on 31.03.2011 ja facilitatoritele  10.04.2011. Vaata osalejatele mõeldud lehekülge avalduste esitamiseks. Varasemad avaldused annavad meile rohkem aega nende läbitöötamiseks– esita avaldus nii kiiresti kui saad.

 

Mida katavad organiseerijad EYM2011 ajal?

Majutuse, toidu ja kohaliku transpordi. Kuid oma reisikulud ja muud erivajadused üldise reeglina ei kaeta organisatsiooni poolt. Piiratud arvule inimestele kaetakse osaliselt reisikulud, kes suudavad avaldusvormis esitada aktsepteeritava põhjenduse

 

Küsimused programmi kohta

Mis tüüpi üritused toimuvad?

Kohtumine sisaldab.

-          Paneeldiskussioonid jätkusuutliku arengu temaatikaga seotud probleemidele nagu keskkond, majandus ja muud; ning noorsootöö ja noortepoliitika vastused nendele küsimustele. Individuaalsed eksperdid on kutsutud, kes pakuvad konteksti ja teistmoodi vaatenurka olulistel probleemidel.

-          Temaatilised töögrupid. Kohtumise ajal kõik osalejad jagatakse temaatilistesse töögruppidesse, kes vastavad paneeldiskussioonides räägitule ja töötavad eraldi oma ideedega oma teemaga seoses. Igal töögrupil on oma juht, kes jälgib ja juhendab tegevusi ja kvalifitseeritud ressurss inimesed ja eksperdid, kes tunnevad teemat väga hästi.

-          Oskuste töötoad. Spetsiifilised oskused – huvikaitse, eneseesitlus, avalik esinemine ja teised seotud oskused.

-          Policy deklaratsiooni ja tegevuskava protsess Kohtumise väljunditeks on töögruppides läbi viidud töö põhjal koostatud deklaratsioon “Euroopa Noored Jätkusuutliku Arengu nimel” ja tegevuskava aastateks  2011-2015, rakendamise alguspunktiks.

-          Kultuuriprogramm. Tallinn, aastal 2011 on Euroopa Kultuuripealinn, seetõttu on programmi kaasatud temaatilised kultuuriüritused. Toimub ka laiemale üldsusele avatud avatseremoonia kuhu on kaasatud kultuuriprogramm koos Eesti ja välismaiste meelelahutuse esindajatega.

 

Mis on Kohtumise täpne ajakava?

Registratsioonid algavad u kell 9:00 19.07.2011 hommiku. Väljumised 24.07.2011 hommiku kell 11:00. Viimane programm avaldatakse peale selektsiooni protsessi lõppu.

 

Kas ma saan valida ürituste vahel?

Ametlik delegaat peab osa võtma kõikidest üritustes. Töötubade vahel on võimalus valida.

 

Kas ma saan näha Tallinna ja kohalikku kultuuri?

Majutus on Kesklinna ja kõigi vaatamisväärsuste lähedal. Igale osalejale antakse Tallinna kaart.

 

Ametlikus programmis on avatseremoonia, mis toimub Vanalinnas, lisaks toimuvad vaatamisväärsustega tutvumine ja kultuuriüritused õhtuti. Rohkem informatsiooni saadetakse valitud osalejatele.

 

Kas ma saan jagada oma kogemusi formaalselt, rääkida millestki spetsiifilisest või oma riigist näiteks.

Grupi liidrite ja töötubade läbiviijate jaoks on avaldustähtaeg 10.04.2011. Aga ka tavaosalejatele  on ette nähtud aeg enda tutvustamiseks, oma kogemuste jagamiseks ja muuks sarnaseks.

Rohkem informatsiooni saadetakse valitud osalejatele.

 

Valikuprotsess

Millal ma tean, kas ma olen valitud?

Tulemused avaldatakse hiljemalt 06.05.2011.

 

Mida tuleb teha peale valimist?

Osalejad peavad kinnitama oma tulemise. Reisipiletite olemasolul edastavad organiseerijatele reisipiletite koopiad.